Historien om VildMedGolf.dk

Online:

VildMedGolf.dk er startet i 2006 og har været mødestedet for golf interesserede i golfforummet VildMedGolf.dk. Forummet indeholder i dag over 100.000 indlæg om Golf, og indlæggene berører stort set alle emner inden for golfsporten. VildMedGolf.dk vil fortsat udvikle og vedligeholde det gratis forum til glæde for alle golfere.

I 2017 starter webshoppen VildMedGolf.dk, som er udviklet sideløbende med forummet. Sortimentet er udbygget kraftigt i det senere år og VildMedGolf.dk har i dag har et bredt udvalg af golfartikler fra kendte golfmærker.

Den 1. januar 2021 blev VildMedGolf.dk også en fysisk butik i Hedensted Golf Klub, ”Hedensted Pro-Shop”, som i samarbejde med den lokale PGA Pro Træner, servicere klubbens medlemmer og gæster. Vi tilbyder fitting af golfudstyr på klubbens driving range med brug af nyeste Trackman og professionel vejledning.

Shoppen har adresse på Rindbækvej 6, 8722 Hedensted og her er der naturligvis også mulighed for at afhente bestilte varer eller kigge forbi os se udvalget.

VildMedGolf.dk tilbyder konkurrencedygtige priser og har et dedikeret fokus på vores kunder, da vi ønsker at levere en professionel og personlig service.

Derfor skal du købe dit golfudstyr hos VildMedGolf.dk:

 • Produkter i topkvalitet fra kendte golfmærker
 • Personlig kundeservice – både før og efter handlen.
 • Professionel rådgivning
 • Konkurrencedygtige priser
 • Custom fitting indendørs eller udendørs
 • Sikker dansk betalingsgateway og SSL krypteret hjemmeside
 • e-mærket webshop giver dig extra tryghed
 • 30 dages returret
 • Støtter udviklingen af VildMedGolf.dk forummet
 • Dansk Webshop med egen Proshop i Hedensted Golf Klub
 • Vi er fleksible og gør alt for af levere hurtig og præcist.

Tlf.: +45 53 57 46 62

E-Mail: shop@vildmedgolf.dk

søndag mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdagjanuar februar marts april maj juni juli august september oktober november december